Van Alckmaer vindt het onderwerp duurzaamheid erg belangrijk en probeert dit op verschillende manieren vorm te geven. Lees verder en ontdek:
- Wat Van Alckmaer concreet op dit vlak doet;
- Wat de koppeling tussen huurprijs en energielabels is;
- Met wie wij samenwerken om het onderwerp duurzaamheid verder vorm te geven.
1. Van Alckmaer en duurzaamheid; wat doen wij concreet?
Van Alckmaer heeft een stappenplan hiervoor uitgewerkt;
- Allereerst zullen wij kijken hoe het verbruik aan energie teruggebracht kan worden. Dit kan door o.a. goed te isoleren en luchtdicht te bouwen, warmte terugwinning;
- Gebruik duurzame energie zoveel mogelijk promoten (o.a. restwarmte Huisvuilcentrale, bodemwarmte, zonne-energie);
- Efficient gebuik van eindige energiebronnen.
Alle renovatie- en nieuwbouwactiviteiten van Van Alckmaer worden volgens dit stappenplan onderzocht, beoordeeld en uitgevoerd. Het plaatsen van dubbelglas, het treffen van isolerende maatregelen en het toepassen van energiezuinige installaties of het plaatsen van installaties op alternatieve en milieuvriendelijke energiebronnen is bij Van Alckmaer bij renovatie en nieuwbouw standaard doorgevoerd.
2. Aanpassing huurprijsberekening
Midden 2010 zullen de energielabels van de sociale huurwoningen mede bepalend zijn voor de hoogte van de huurprijzen. De huurprijs van een sociale huurwoning wordt bepaald op basis van zogenaamde woningwaarderingspunten. Voor ieder punt mag een bedrag worden gevraagd. Vanaf 1 juli tellen de punten van de energielabels mee. De punten van de huidige verwarming worden afgetrokken van het oude puntentotaal en daarvoor in de plaats komen de punten van het energielabel. Een slecht energielabel,label G levert nul punten op. Per 2012 mogen huurders van dit soort woningen huurverlaging aanvragen als de huur hoger is dan op grond van het aantal woningwaarderingspunten is toegestaan, als gevolg van deze aanpassing. Goede energielabels leveren extra punten op. De huur kan hoger worden (voor nieuwe huurders) maar de energiekosten voor deze woningen zijn veel lager.
Wanneer een woning nog geen officieel energielabel heeft, dan wordt het label gebaseerd op het bouwjaar van de woning. Waardering geldend per 1 juli 2010 waar een label verstrekt had moeten zijn en in elk geval per 1 januari 2012
|
Bouwjaarklasse |
corresponderend met energielabel |
|
eengezinswoning |
meergezinswoning |
|
2002 en later |
A |
A |
|
2000 tot en met 2001 |
B |
B |
|
1998 tot en met 1999 |
C |
C |
|
1992 tot en met 1997 |
C |
D |
|
1984 tot en met 1991 |
D |
D |
|
1979 tot en met 1983 |
E |
E |
|
1977 tot en met 1978 |
F |
F |
|
1976 en ouder |
G |
G |
3. Met wie werken wij samen om dit verder vorm te geven?
Aedes en Woonbond
Op landelijk niveau werken wij samen met Aedes en Woonbond. Zij hebben diverse convenanten afgesloten waar wij ons graag aan willen houden. Een van de afspraken is om bij ingrijpende woningverbetering de woningen op het niveau van Energielabel B te brengen of het Energielabel na woningverbetering met minimaal twee klassen te verbeteren. In het energieconvenant dat door Aedes en Woonbond is afgesloten is ook vastgelegd dat energiebesparende maatregelen zo nodig worden gecombineerd met maatregelen om de kwaliteit van het binnenmilieu en het wooncomfort te verbeteren. Daarbij wordt vooral ook gelet op het gebruik van afvoerloze geisers en open verbrandingstoestellen. Die dienen zo snel mogelijk te worden vervangen.
Paviljoen 2030
Paviljoen 2030; Van Alckmaer is één van de ondernemers in Alkmaar die het convenant heeft getekend dat heeft geleid tot het project Paviljoen 2030. Het Paviljoen 2030 zet in op een stijging van mensen dat is geschoold in het ontwikkelen, toepassen en uitvoeren van energiebesparingtechnieken en duurzame energie. Op 18 november 2009 is het Paviljoen 2030 gelanceerd bij INHolland Alkmaar. Het is geen gebouw, maar een digitale ontmoetingsplek waar onderwijs, gemeente en ondernemers samen bouwen aan een duurzame toekomst in de regio Alkmaar. Over vijf jaar hoopt Paviljoen 2030 hét landelijke kenniscentrum te zijn op het gebied van duurzame energie. Zie voor meer informatie: www.paviljoen2030.nl